Tarihçe
    1987 Yılında Osman ŞAHAN tarafından kurulan işletme, Osman ŞAHAN’ın emekli olması nedeniyle  1998 yılından itibaren Kenan ŞAHAN tarafından yürütülmektedir. Kenan ŞAHAN, babasından devraldığı işi, ilk olarak, ileri teknoloji ve özverili personeli ile  kapasite ve kalitede geliştirme yoluna gitti. Kapasite ve kalitede belirlenen hedefler doğrultusunda; 2000 yılında Burdur Organize Sanayi Sitesinde 5000 m² lik arsa üzerinde fabrika inşaatına başlandı.
    Kuruluş kapasitesi 1987 yılında 500 litre iken, bunu yeterli görmeyen Kenan ŞAHAN, Haziran 2004'te ileri teknoloji ile donanmış Burdur Organize Sanayi Sitesindeki 1700 m² kapalı alana sahip yeni fabrikasında  üretimini 10 ton kapasiteye çıkartmıştır. Böylece, 17 yılda süt işleme kapasitesi 20 kat artmıştır.
    Çok kısa bir sürede Burdur ve ilçelerinde lezzeti ile ün yapan Bur-Süt ürünleri mutfakların vazgeçilmez ağız tadı olmayı başarmıştır.
    Kenan ŞAHAN, "kaliteden ödün verilemeyeceğini, kalitenin sürekli bir yenilenme ve değişim ile elde edilebileceğini belirtirken, BUR-SÜT’ün başarısı onu tadan herkesin gösterdiği sevgiden kaynaklandığını belirtiyor. Bu sevgiyi korumak ve güçlendirmek en temel hedefimizdir." diyor.


Anasayfa
Kurumsal